Om Spintr

Spintr är en kulturbärande social plattform som hjälper varumärken och arbetsplatser till en framgångsrik företagskultur. Med digitala kommunikationsverktyg hjälper vi företag och organisationer att uppnå sina mål.

Vi servar kunder och medarbetare över stora delar av Europa och är idag en etablerad och stabil leverantör med bas i återkommande intäkter från nöjda kunder. Spintr levereras med en snabb utrullning och knyter effektivt samman spridda organisationer.

Molntjänsten och SaaS-verksamheten Spintr lanserades 2015 och har sina rötter i IT- och webbkonsultverksamheten Onesys och föregångaren MyLive. Delar av teamet bakom Spintr började arbeta tillsammans 2009. Spintr finns representerat i Örebro och Stockholm huvudkontoret i Örebro.

decor-01 Macbook_instans copy


Teamet bakom Spintr

Spintr utgörs av ett team kreativa, skarpa och målinriktade individer som har sitt huvudkontor i Örebro.

Jimmy

Jimmy Palmborg

BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER
070-494 10 88
jimmy@spintr.me

Oscar Sundqvist Spintr

Oscar Sundqvist

Account Manager
070-481 73 39
oscar@spintr.me

Marcus-1

Marcus Ödlund

CULTURE AND COMMUNITY MANAGER
070-494 29 44
marcus@spintr.me

Daniel Hagenfeldt

Daniel Hagenfeldt

CEO / FOUNDER
daniel@spintr.me

Peter

Peter Ulander

CHAIRMAN OF THE BOARD

Andreas

Andreas Sers

HEAD OF PRODUCT
andreas@spintr.me

Viktor

Viktor Svensson

CUSTOMER SUPPORT SPECIALIST
viktor@spintr.me

asa_pb-1

Åsa Jansson

CUSTOMER SUCCESS MANAGER
asa@spintr.me

Erik

Erik Grensman

PRODUCT MANAGER
erik@spintr.me

jimmypb

Jimmy Hovrén

CONTENT MANAGER
jimmy.hovren@spintr.me

Dennis

Dennis Widehammar

MARKETING MANAGER
dennis@spintr.me

Allt du behöver för att lyckas

Ta del av kostnadsfritt kunskapsmaterial baserat på vad vi
uppfattat som best practices och input från erfarna ledare.

Visa innehåll