Vad är Spintr?

Spintr är ett svenskutvecklat startklart socialt intranät där alla verktyg finns samlade för framgångsrik internkommunikation. Ni kan samarbeta och kommunicera inom hela verksamheten eftersom Spintr med fördel integrerar med Office 365 och Google G Suite. Ert intranät kan flytta in i Teams med era egna typsnitt och logotyper – allt för att maximera vi-känsla, engagemang och produktivitet hos kollegorna under arbetsdagen.

Spintr servar kunder och medarbetare över stora delar av Europa och är idag en etablerad och stabil levarantör med bas i återkommande intäkter från nöjda kunder.

 

Molntjänsten och SaaS-verksamheten Spintr lanserades 2015 och har sina rötter i IT- och webbkonsultverksamheten Onesys och föregångaren MyLive. Delar av teamet bakom Spintr började arbeta tillsammans 2009 och består idag av 14 medarbetare med säte i Örebro.

Våra användare, som finns både inom privat samt offentlig sektor, har valt Spintr som leverantör för att lösningen är snygg, smidig, användarvänlig och med en snabb utrullning kan alla i en verksamhet snabbt anpassa sig till produkten.

Teamet bakom Spintr

Spintr utgörs av ett team kreativa, skarpa och målinriktade individer som har sitt huvudkontor i Örebro.

Morgan

Morgan Larsson

KEY ACCOUNT MANAGER
070-494 10 68
morgan@spintr.me

Jimmy

Jimmy Palmborg

BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER
070-494 10 88
jimmy@spintr.me

Daniel Hagenfeldt

Daniel Hagenfeldt

CEO / FOUNDER
daniel@spintr.me

Peter

Peter Ulander

CHAIRMAN OF THE BOARD

Viktor

Viktor Svensson

CUSTOMER SUPPORT SPECIALIST
viktor@spintr.me

Mikaela

Mikaela Koskijev

CUSTOMER ENGAGEMENT MANAGER
mikaela@spintr.me

Andreas

Andreas Sers

HEAD OF PRODUCT
andreas@spintr.me

Madeleine

Madeleine Klippel Ingram

INHOUSE JOURNALIST
madde@spintr.me

Dennis

Dennis Widehammar

MARKETING MANAGER
dennis@spintr.me

Erik

Erik Grensman

HEAD OF UX
erik@spintr.me

Allt du behöver för att lyckas

Ta del av kostnadsfritt kunskapsmaterial baserat på vad vi
uppfattat som best practices och input från erfarna ledare.

Visa innehåll